Aktuálny čas je 18 Nov 2018, 03:16

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Stránka 1 z 52 [ Príspevkov: 570 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: YLOD - YELLOW LED OF DEATH - Zlta ledka smrti
PoslaťNapísal: 01 Aug 2009, 07:36 
Užívatel

priznaky: PS3 pri zapnuti svieti zelena Led potom zmeni farbu na zltu, 2x pipne a ostane blikat na cerveno, modra nikdy nesvieti a CD/DVD/BD sa neda vybrat z mechaniky, je to najbeznejsia chyba ps3ky je to podobne ako XBOX ma RROD,

dovod: 99% vzniklo prehriatim PS3 o odpecenim kontaktu medzi cell procesorom(CPU) alebo RSX (GPU), prehrieva sa najma pri vytrvalom hrani narocnejsich hier, v zle vetranych skrinkach, a v prasnom priestore, vysusena silikonova pasta
1% ine

ako tomu predist: cistit psko, mozte aj vysavacom, FAN test - neodporucam ale funguje to tak ze ps3 otocite hore nohamy a podrzite tlacitko (eject alebo power to uz neviem) a spusti sa vam ventilator naplno po 10 sekundach vypnite inac sa vypne s blikajucou cervenou Ledkou skoro ako YLOD ale nemal by sa pokazit, ak je uz po zaruke tak tym skusenejsim pc maniakom odporucam rozobrat vycistit co vedia, presilikonovat cpu a gpu nejakou kvalitnejsou pastou,

kde opravit Ylod? BA autorizovany servis PS3 za to xce 275 euro (pomaly na nove playko, to radsej od vas odkupim to pokazene)
USA - to opravia za 150 USD + shippment(zasielka), co tiez nebude lacne a hlavne to trva 5-10 tyzdnov kym to vyriesite,
ak mate PS3 este v zaruke tak hned utekajte do obchodu kde ste ho kupili je to najlahsie riesenie a dostanete nove playko
a ak xcete ja to viem tiez opravit, cca. 1-3 dni, zalezi ci mam prave cas, :-) isto sa nejako dohodneme,

Moja PS3ka mi takto odisla v den ked som si Objednal GTA4, 3 dni trvalo kym mi prisla hra, a hned som hral :-)

hry: NFS Carbon, Pro Street, Undercover, Toca Racedriver GRID, GT5Prologue, Burnout Paradise, Motorstorm, GTA4, Skate, Virtual Tenis 3, Fifa 08, Heavenly Sword, Rainbow6 Vegas, Battlefield Bad Company, Far Cry 2, Unreal Tournament 3, Resistance Fall of Man, Killzone 2, Litle Big Planet
BD filmy: Simpsons Movie

Predmet príspevku: Re: YLOD - YELLOW LED OF DEATH - Zlta ledka smrti
PoslaťNapísal: 01 Aug 2009, 07:51 
Užívatel
Obrázok užívateľa

zaujimave citanie ja mam ps3 uz po zaruke rok. Mam otazku ktory model je najporuchovejsi zatial dakujem.

PoslaťNapísal: 05 Aug 2009, 16:10 
Obrázok užívateľa

zatial este nikomu neodyslo PS, po fan teste :idea:
preto je vsade zdoraznene! ze sa to nema robit kazdu chvilu, ale raz za nejaky mesiac najlepsie dva to zodpoveda aj dobe za ktoru sa vam to moze zase poriadne zaprasit.
vysavac je podla mna viac riskantnejsie ako fan test, alebo nema poriadny ucinok, samozrejme pokial cele PSko neotvorite :idea:
ale aj v tom pripade by som nic take radsej nerobil, lebo staticka elektrina vie narobit kvalitnu neplechu a to je pri pouziti vysavaca dost mozne!!
cize radsej by som to len prefukal a pretrepal nejakou jemnou stetkou, alebo stetcom a nehal to este nejaku dobu bez zapojenia do siete.

este mi neda poznamenat, ze kazdemu musi byt uz hned od zaciatku jasne, ze PS sa nema nehavat v nejakej skrinke, ale ma byt riadne vetrane, ale tym sme sa tu uz na zaciatku davno a cast zaoberali a to je aj v navode zdoraznene.

no a ktej oprave ti len tolko poviem, ze za tie peniaze to moze clovek aj do nejakeho okoliteho statu poslat, staci si len vyhladat najblizsi servis, alebo rovno pobocku SONY, kde taketo opravi robia najlacnejsie a najrychlejsie a to aj ked to uz nemate v zaruke!!

myslim, ze vacsina zavad je sposobena najcastejsie prave majitelom :idea: ktory sa dostatocne nestara o svoju konzolu a jedine co ho zaujima je, aby bola stava v kabloch a slo to, ale to co preto treba urobit a zabecpecit ho uz nejak nezaujima a potom ked sa nieco stane nevie co skor a vyhovara sa na kadeco potom.
ved uz len cena musi normalnemu cloveku stacit na to aby ho napadlo, ze toto neni le3n taka vecicka, ale ze je to drahsia zalezitost a treba sa preto o to aj patricne postarat.

P.S. vravim, neviem ako je to na Slovensku ci vobec je nejaky servis, ale jednoznacne by som to neposielal do ameriky, kde vam mozu dat pri vymene amicku konzolu a to by uz bola sranda potom. staci napriklad nemecko skusit a vediet sa skontaktovat to je hlavne a potom si tam uz len bud zavolat, alebo poslat mail a oni vam obratom zaslu potrebny formular, kde budu vsetky potrebne informacie na vybavenie celej zalezitosti. ide len o to sa nebat a nehanbit :!: a samozrejme lenivost :!:

PoslaťNapísal: 05 Aug 2009, 16:18 
Užívatel
Obrázok užívateľa

A ktory model je najnachilnejsi na poruchu ci uz yelowled alebo blueray mechanika nefunkcnost :?:

PoslaťNapísal: 12 Aug 2009, 16:17 
Užívatel

SAKY píše:
vysavac je podla mna viac riskantnejsie ako fan test, alebo nema poriadny ucinok, samozrejme pokial cele PSko neotvorite :idea:
ale aj v tom pripade by som nic take radsej nerobil, lebo staticka elektrina vie narobit kvalitnu neplechu a to je pri pouziti vysavaca dost mozne!!
cize radsej by som to len prefukal a pretrepal nejakou jemnou stetkou, alebo stetcom a nehal to este nejaku dobu bez zapojenia do siete.

myslim, ze vacsina zavad je sposobena najcastejsie prave majitelom :idea: ktory sa dostatocne nestara o svoju konzolu

k prvemu odseku - houby s makom fukat, VZDY len vysavat! Fukaju len amateri.
Pokym si nechas ps3 ku v zastrcke cez predlzovacku so spinacom, a spinac vypnes, je zemnena, takze riziko statickej elektriny je velmi male.
Nie, elektricky sok nehrozi, pokym sa clovek nebude chytat vnutornych suciastok (a ani to sa nemusi stat, pokym sa necchyta priamo kontaktov, co by asi malokto riskoval)

k druhemu odseku - ps3 je dizajnovana ako kus dreva, proste sa neda udrziavat bez straty zaruky. Jedine co sa da urobit je utriet z toho prach a to je tak asi vsetko.
Nieje to ako skladane pc, ktore mozes raz za cas otvorit, rozobrat do posledneho srobika bez obavy o stratu zaruky (ak to clovek urobi spravne), vycistit, a znova poskladat. A aj to staci raz rocne, pokym nekupujete tie najlacnejsie komponenty.

-nemusím platiť za online hranie
-nemusím meniť batérie v gamepade ako v 18. storočí...
Let the flame begin

PoslaťNapísal: 01 Sep 2009, 13:19 
Užívatel

alexxx píše:
A ktory model je najnachilnejsi na poruchu ci uz yelowled alebo blueray mechanika nefunkcnost :?:

no pravdepodobne najviac uvadzacie modely 60GB a 20GB, ale stane sa aj na 80 GB

hry: NFS Carbon, Pro Street, Undercover, Toca Racedriver GRID, GT5Prologue, Burnout Paradise, Motorstorm, GTA4, Skate, Virtual Tenis 3, Fifa 08, Heavenly Sword, Rainbow6 Vegas, Battlefield Bad Company, Far Cry 2, Unreal Tournament 3, Resistance Fall of Man, Killzone 2, Litle Big Planet
BD filmy: Simpsons Movie

PoslaťNapísal: 01 Sep 2009, 18:52 
Užívatel
Obrázok užívateľa

bandog píše:
alexxx píše:

no pravdepodobne najviac uvadzacie modely 60GB a 20GB, ale stane sa aj na 80 GB

Ok a 40 GB je potom najodolnejsia?

Hry ktore mam alebo presli cez moje ruky::Motorstorm,Uncharted Drake´s Fortune, GTA4, Grid:Race Driver,Def Jam Icon, Godfather The Don´s Edition,Godfather2, NFS:Pro Street, NFS:Shift, NFS:Undercover, Blazzing Angels 2,Mercenaries2, Burnout Paradise, Uncharted2, COD4, Asassins Creed, Little Big Plannet,Resistance ,Midnight Club L.A,GTA:TBoGT, GTA:TLaD,EyePet, inFamous, GOW: Collection...
PS3slim:250GB
PS3fat:40GB
FullHD Samsung P2370HD
Logitech x-540 5.1

PoslaťNapísal: 06 Sep 2009, 15:44 
Užívatel
Obrázok užívateľa

no ja som cital ze 80tky su najkazivejsie uz mam stoho mis mas ja mam 60tku ale sluzi chvalabohu.

PoslaťNapísal: 10 Sep 2009, 07:14 
Užívatel

Takže presne po dvoch rokoch a jednom mesiaci sa moja konzola so mnou asi navždy rozlúčila, mám YLOD. Jedná sa o konzolu model PS3 60 GB, fmw 3.0, so 4 USB a čítačkou pam. kariet, pravidelne čistená zvonku od prachu, položená na otvorenom, dobre vetranom priestore. Už zháňam novú slim, ktorú by som mal mať do konca týždňa. Dúfam, že nebudem musieť každé dva roky kupovať novú konzolu. Je to síce spotrebná elektronika, ale tieto dnešné výrobky ma už fakt dosť ser.. Ako keby to výrobcovia presne nadstavili, alebo, že by to sony riadila cez firmware..dúfam, že nie.

PoslaťNapísal: 10 Sep 2009, 08:08 
Užívatel
Obrázok užívateľa

ja am 60tku 3rok no okrem zamrznutia bbc zatial vpohode ale mozno by bolo na case rozobrat a precistit.Chcel by som sa opytat ake si mal priznaki pred ylod npis vdaka.

Naposledy upravil alexxx dňa 10 Sep 2009, 17:25, celkovo upravené 1

PoslaťNapísal: 10 Sep 2009, 17:16 
Užívatel
Obrázok užívateľa

no to by aj mna zaujmalo ake si mal priznaki :)

Hry ktore mam alebo presli cez moje ruky::Motorstorm,Uncharted Drake´s Fortune, GTA4, Grid:Race Driver,Def Jam Icon, Godfather The Don´s Edition,Godfather2, NFS:Pro Street, NFS:Shift, NFS:Undercover, Blazzing Angels 2,Mercenaries2, Burnout Paradise, Uncharted2, COD4, Asassins Creed, Little Big Plannet,Resistance ,Midnight Club L.A,GTA:TBoGT, GTA:TLaD,EyePet, inFamous, GOW: Collection...
PS3slim:250GB
PS3fat:40GB
FullHD Samsung P2370HD
Logitech x-540 5.1

Stránka 1 z 52 [ Príspevkov: 570 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť