Aktuálny čas je 22 Mar 2019, 11:29

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

 Stránka 1 z 1 [ Príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: PRAVIDLÁ BAZARU - PREČÍTAŤ A DODRŽIAVAŤ!!!
PoslaťNapísal: 13 Feb 2013, 04:56 
Užívatel
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Jan 2010, 18:37
Príspevky: 1180
Bydlisko: Piestany
Pravidlá bazáru

1. Obohacovanie - Sekcia BAZÁR nie je určená na komerčnú inzerciu. Predaj za účelom zisku je zakázaný. Aby sa to ľahšie pochopilo, ak niekto predáva napr. 1 hru prípadne 2 zabalené a nepredáva ich každý deň ďalšie a ďalšie je to dovolené.
No ak niekto predáva napr. 5 a viac hier zabalených a má ich viac kusov z každej je jasné že ich predáva z dôvodu že zarába takouto formou. Prípadne každý deň pridáva novú hru na predaj. Každý používateľ a jeho príspevky budú sledované MOD-om ktorý rozhodne o tom či sa téma zmaže alebo nie.

2. Škody - Fórum neručí za škody spôsobené predajom, kúpou, či výmenou, ani za nekorektné jednanie predávajúceho/kupujúceho. Dohoda je vždy na kupujúcom/predávajúcom, ak vás niekto oklame, nenesieme za to následky.

3. Spam - neprispievajte off-topic (iba smajle a text bez vecného obsahu). Píšte len vtedy, ak máte skutočne záujem. Predajcov nenapomínajte za ceny, ktoré určil ani za porušenie pravidiel, na to sú tu moderátori. Pošlite odkaz na tému cez SS moderátorovi alebo tému/príspevok nahláste.Takéto príspevky sa vám budú mazať bez upozornenia.

4. Inzeráty - zákaz pridávania vlastných ponúk do inzerátu druhých.

5. Prehladnosť - Názov témy by mal vystihovať obsah. Je nutné používať na začiatku názvu značky K/P/D/A/.. (kúpim / predám / darujem / aukcia) a názov hry ktorú predávate, vymieňate, kupujete, v prípade, že predávate viac hier je dovolené použiť (predám, vymením hry)

6. Zavádzanie - Zámerné uvádzanie nepravdivých údajov o ponúkanom tovare za účelom zlepšenia šance predaja, výmeny, prípadne zvýšenia predajnej ceny bude brané ako hrubé porušenie pravidiel, za čo hrozí vylúčenie na 7 dní.

7. Aktualizácie - Ak kúpite/predáte danú vec upravte názov témy (lock, zamknúť, kúpené, vymenené, predané), prípadne tému nahláste. Moderátor tému vymaže kvôli prehľadnosti bazáru.

8. Tovar - Bazár slúži k predaju / kúpe vecí týkajúcich sa PS, no je povolené tu predávať aj iné platformy.

9. Originálny tovar – bazár nie je čierna tržnica. Je zakázané predávať kradnutý tovar. V prípade zistenia predaju takéhoto tovaru bude predajcovi udelený trvalé vylúčenie.

10. UP-ovanie - posúvanie inzerátu nahor je dovolené raz za 24 hod. Porušenie sa trestá vylúčením na 24 hod.

11. Dôkaz - Do témy je nutné pridať foto predávaného tovaru podľa pravidiel bazáru s povolenými rozmermi - hry/príslušenstva/konzoly/filmu alebo hry/príslušenstva/konzoly/filmu, čiže tovar, s ktorým obchodujete. Témy bez fotky budú vymazané. Témy bez fotky sú dovolené iba v sekcii Kúpa.

12. Fotky - Fotografia musí obsahovať papierik s vašim nickom, pod ktorým ste zaregistrovaný tu na fóre priloženým pri obale alebo disku hry/hier, príslušenstve, konzole, toto pravidlo je z dôvodu väčšej istoty pre záujemcov.

13. Veľkosť - fotky ktoré pridávate do prílohy nesmú mať rozmer presahujúci na šírku či na výšku hranicu 700x700 obrazových bodov. Ak chcete napr. vložiť fotku s pôvodným rozmerom 5000x3000 pix. musíte ho zmenšiť tak aby sa vačší údaj zmestil do hranice 700 bodov. V tomto prípade by to pri zachovaní pomeru strán bolo 700x420 pix. Obrázky s veľkosťou väčšou ako dovoľujú pravidlá budú vymazané bez upozornenia. Pre uľahčenie práce pridávajte obrázky cez internetové úložiská (imageshack, tinypic, atď...) prostredníctvom [rimg][/rimg]
Návod na zmenšenie obrázkov najdete tu: viewtopic.php?f=22&t=19116

14. Prehľadnosť - Pre lepšiu prehľadnosť sa budú mazať inzeráty staršie ako 1 mesiac.

15. Pravidlá - Samozrejme, že aj v sekcii BAZÁR stále platia aj všeobecné pravidlá fora - Všeobecné pravidlá fora

16. Duplicitné inzeráty - V každej sekcii bazáru môže mať každý člen fóra iba 1 aktuálny inzerát. Ak máte na predaj/výmenu viac ako 1 hru, umiestnite ich všetky do jednej témy a nevytvárajte pre každú hru samostatnú tému. Pri porušení tohto pravidla budú vaše inzeráty zmazané a pri opakovanom porušení budete vylúčení na 3 dni.

Pamätajte, ak porušíte viac ako jedno pravidlo naraz, budete okamžite vylúčení z fóra spočiatku na tri dni a každým ďalším porušením sa bude trest stupňovať až do trvalého vylúčenia.

Vzorový formát správneho inzerátu
-------------------------------------------------------------
P/V: (Názov tovaru)

Popis: Stručný popis tovaru, či je hra nová alebo použitá a pod.
(predám túto hru je používaná, no v 100 per. stave, nevymieňam iba predávam)
Cena: navrhovaná cena, prípadne cena dohodou
(12 € aj s poštou)
Prílohy: fotografia (nezabudnite, že musí obsahovať papierik s vašim nickom)

POZOR!
papierik s nickom musí byť reálne fyzicky odfotený spolu s ponúkaným artiklom,
NIE do obrázka vložený cez fotomotáž osobitné!

Image_________________
Hodnotenie
Obrázok
http://www.hraci.online/ - stránka o hrách a priemysle.
Offline
   
 
 Predmet príspevku: Re: PRAVIDLÁ BAZARU - PREČÍTAŤ A DODRŽIAVAŤ!!!
PoslaťNapísal: 15 Júl 2013, 07:44 
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Jún 2009, 20:03
Príspevky: 1132
Bydlisko: Komenského 42, Bardejov 085 01
Pri obchodovaní si zistite, či má daný užívateľ nejaký feedback. Ak ho nemá, snažte sa urobiť opatrenia, aby ste neboli okradnutí. Fórum za vaše škody spôsobené predajom nezodpovedá, robíte to na vlastnú päsť._________________
Obrázok
No Pain, No Gain! --Paul Phoenix--
Offline
   
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 Stránka 1 z 1 [ Príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

cron