Aktuálny čas je 22 Mar 2019, 11:20

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Stránka 1 z 2 [ Príspevkov: 12 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: FAQ:Najčastejšie Otázky
PoslaťNapísal: 29 Mar 2008, 15:49 
Užívatel
Obrázok užívateľa

Toto je téma, kde nájdete najčastejšie otázky ohľadom PS3 FAQ od Lebronjamesa a Stena.Gramatiku opravil Bboy_Resistance.AKTUALIZACIA 24.1.2011 - Rolando

Image

Dajú sa na PS3 hrať napalené, alebo stiahnuté hry z internetu ?

Áno dajú sa hrať stiahnuté hry ale návody na to neposkytujeme.

1.Čo je to Playstation 3

Je to herná konzola, ktorá má však veľa ďalších funkcií, takže sa nazýva aj ako domáce multimediálne centrum.Takže okrem hier na nej dokážete surfovať po nete,prezerať fotky, videá, počúvať hudbu a mnoho ďalších vecí.

XMB je skratka od Cross Media Bars, je to vlastne operačný systém, v ktorom sa možete pohybovať medzi ikonami Nastavenia, Hudba, Video, Hry, Sieť, Používatelia atď...

Áno, PS3 má ovládač s názvom Sixaxis, ktorý je bezdrôtový,má pohybový senzor, ale nepodporuje vibrácie (Už sa nevyrába ani nedáva k PS3). Narozdiel od Sixaxisu Dualshock3 má vibrácie. Dualshock3 je ďalší ovládač pre PS3 (pribalovaný ku všetkým najnovším konzolám). Dá sa dokúpiť ako voliteľné príslušenstvo. No ak chcete podrobnejšie ovládať svoje bluray a DVD filmy, môžete si dokúpiť BLURAY REMOTE CONTROL.

Áno aj nie.US a JP verzie PS3 majú EE a GS čipy, ktoré zabezpečujú 100% kompabilitu PS2 a PS1 hier.Ale EU verzia nemá tieto čipy,namiesto toho je kompabilita riešená cez softwarove updaty,čiže nejdú všetky.Hry idú buď normalne,s problémami, alebo nejdú vobec. Ak chcete vedieť, či vám vaša hra pôjde, pozrite si stránku playstation.com, kde nájdete stránku kompability hier.
Ak ste majiteľ novších modelov PS3, ktoré nemajú ani čipy ani softwarovu emuláciu, tak vám na nej nepôjdu PS2 hry, ale pôjdu PS1 hry.

PS3 FAT (2006-2009)
PS3 FAT 20GB (NTSC) - úplne prvý model bez WiFi a s podporou PS2 hier (CPU 90NM/GPU 90NM - spotreba 380W)
PS3 FAT 40GB (NTSC/PAL) - (CPU 90NM/65NM/GPU 65NM - spotreba 280 W)
PS3 FAT 60GB (NTSC/PAL) - druhý model po 20GB s WiFi a podporou PS2 hier (CPU 90NM/GPU 90NM - spotreba 380W)
PS3 FAT 80GB (NTSC/PAL) - klasická FAT (CPU 90NM/65NM/GPU 65NM - spotreba 380 W /280 W)
PS3 FAT 160GB (NTSC/PAL) - klasická FAT (CPU 65NM/GPU65NM - spotreba 280W)

PS3 SLIM (2009-2011)
PS3 Slim 120GB (NTSC/PAL) - prvá revízia Slim (CPU 45NM/GPU 65NM/45NM - spotreba 250 W/230W)
PS3 Slim 160GB (NTSC/PAL) - najnovšia revízia Slim (CPU 45NM/GPU 40NM - spotreba 230 W)
PS3 Slim 250GB (NTSC/PAL) - prvá revízia Slim (CPU 45NM/GPU 65NM/45NM - spotreba 250 W/230W)
PS3 Slim 320GB (NTSC/PAL) - najnovšia revízia Slim (CPU 45NM/GPU 40NM - spotreba 200 W)

PS3 SUPER SLIM (2012-****)
PS3 Super Slim 12GB (NTSC/PAL) facelift verzie Slim (CPU 45NM/GPU 40NM - spotreba 190 W)
PS3 Super Slim 250GB (NTSC/PAL) facelift verzie Slim (CPU 45NM/GPU 40NM - spotreba 190 W)
PS3 Super Slim 500GB (NTSC/PAL) facelift verzie Slim (CPU 45NM/GPU 40NM - spotreba 190 W)

Hry na PS3 sú na BD(Blu-Ray disku).BD sú najnovsie diskové médium na svete, sú nástupcom DVD.Tento formát sa používa aj na filmy. Tieto BD majú minimálnu pamäť 25 GB, dvojvrstvové majú 50GB a pravdepodobne sa budú zväčšovať. BD mechaniky médiá čítajú modrým laserom a DVD mechaniky červeným laserom.
_________
7.Ako napojím PS3 na internet?
Máte 2 možnosti, buď cez WiFi (bezdrôtovo), alebo cez ethernetový kábel (je v balení s PS3)
Ak máte doma sieť WiFi, postupujte takto:
1.V menu choďte do Settings-Network Settings-Internet Connection Settings a stlačte X
2.Zvoľte možnosť Manual
3.Ak sa zobrazí obrazovka so žiadosťou o potvrdenie odpojenia od internetu, vyberte možnosť "Yes".
4.Vyberte položku "Wireless"
5.Ďalej dajte možnosť Scan
6.Ak vám nájde vašu sieť, zvoľte ju, ak na ňu máte heslo, zadajte ho, ak nie, postupujte ďalej.
7.Uložte nastavenie.
8.Preveďte test pripojenia.
Ak vyberiete možnosť "Test Connection", systém se pokusí pripojiť k internetu.
9.Potvrďte výsledky testu pripojenia.
Ak bolo vytvorené úspešné pripojenie, zobrazí sa informácia o sieti

Dá sa updatovať, buď (ak máte PS3 napojenú na net) cez PS3, pričom vám sama stiahne update z netu a nainštaluje sa, alebo cez USB,pamäťovú kartu. Ak to chcete urobiť tým druhým spôsobom, tak musíte na svojom pamäťovom médiu vytvoriť zložku PS3, v ktorej vytvoríte zložku UPDATE a tam to vložíte.Svoje pamäťove médium zapojíte do PS3 a v settings si dáte system update, kde zvolíte "UpDate via Storage Media". Ak vám to nájde, tak len to potvrďte a ono sa najprv skopíruje do PS3 a následne automaticky nainštaluje.A ešte jedno dôležité upozornenie, nikdy, ale nikdy nevypínajte PS3 pri inštalácii, pretože na 99% môže dojsť ku polámaniu prístroju ,tým pádom vás čaká cesta do servisu.

Najlepší TV je taký, ktorý je HD Ready alebo Full HD, čiže podporuje vysoké rozlíšenie. Su to LCD/LED alebo plazmy.Samozrejme PS3 napojíte aj na CRT TV,čiže tie, ktoré má väčšina z vás.Ale kvalita obrazu a ďalších technických vecí nebude práve najlepšia,čize stručne povedané, na CRT TV neuvidíte veľký rozdiel medzi PS3 a PS2.

Ak máte PSP a PS3, môžete to spojazdniť takto(funguje pomocou WiFi).:
1.Pripojte PSP k PS3 pomocou USB/Mini USB kábla
2.Musíte zaregistrovať (spárovať) systém PSP so systémom PLAYSTATION®3. Registráciu systému preveďte v menu (Settings) > (Remote Play Settings) > [Register Device].
3.Malo by to byť hotové, tak odpojíte PSP od PS3.
4. Vyberťe položku (Remote Play) v menu (Network) v základnom menu systému PLAYSTATION®3. Systém se nastaví do Remote Play režimu.
5.Zapnite WiFi a vyberte položku (Remote Play) v menu (Network) v základnom menu systému PSP.
6.Vyberte možnosť [Connect via Private Network].
7.Vyberte [PLAYSTATION(R)3] zo zoznamu pripojení.
Ak je pripojenie úspešné, systémová obrazovka PLAYSTATION®3 sa zobrazí na displeji PSP systému.

PS3 má webový prehliadač, čiže na nej môžete pohodlne surfovať na internete.Taktiež môžete hrať hry na internete, t.j. multiplayer online.Je to zadarmo, takže môžete hrať koľko chcete.Existuje aj Playstation Store,jeho ikonku máte v PS3.Je to online obchod, kde nájdete demá(zadarmo),videá(zadarmo),tkzv. malé hry, ktoré sa predávaju za nižsie ceny,ďalej prídavky do hier(platené), plné hry(platené) atd.

Nie, zatiaľ to nie je možné (pravdepodobne nikdy), ale pre zaujímavosť, volá sa to cross-multiplayer.

Áno ,všetky hry na PS3 sú region-free.
15.Ako je to s externým HDD?
PS3 podporuje externé média (USB klúče,externé HDD..) len naformátovane na FAT32 (NTFS ani žiadne iné nie!) to znamená že väčší súbor ako 4GB do nej neskopírujete)

Predmet príspevku: Re: FAQ:Najčastejšie Otázky
PoslaťNapísal: 24 Jan 2011, 23:22 
Moderátor
Obrázok užívateľa

dovolil som si tému aktualizovať a premazať :twisted:

Obrázok

PoslaťNapísal: 04 Jan 2012, 21:33 
Užívatel
Obrázok užívateľa

Mam otázku.. potreboval by som pomocť pri prepojeni pc a ps3. DIk

PoslaťNapísal: 09 Jan 2012, 16:57 
Užívatel
Obrázok užívateľa

Mám otazku ako mozem ten LINUX dostat do PS3
potreboval by som niejaky navod ako na to dik za odpovede

PoslaťNapísal: 09 Jan 2012, 17:32 
Užívatel
Obrázok užívateľa

Hecker píše:
Mám otazku ako mozem ten LINUX dostat do PS3
potreboval by som niejaky navod ako na to dik za odpovede

Nijako :D :D :D

PoslaťNapísal: 10 Jan 2012, 16:06 
Užívatel
Obrázok užívateľa

a ked dawngrednem FW na FW 3.40 tak potom ako mam postupovat

PoslaťNapísal: 10 Jan 2012, 19:26 
Užívatel
Obrázok užívateľa

Hecker píše:
a ked dawngrednem FW na FW 3.40 tak potom ako mam postupovat

Sadneš na vlak a vystúpiš v Leopoldove. Ale teraz vážne: skús iné fórum.

PoslaťNapísal: 26 Jan 2012, 19:04 
Užívatel

Chcem sa spytat 3 dni dozadu som si kupil playstation 3..a pri hrani vychadzaju z mechaniky divne zvuky,,ako ked nacitava cd,,ale robi to neustale aj pocas hry,,a je to dost hlucne a otravne..chcem sa spytat ci je to normalne,,alebo tam moze byt nejaka chyba..vydava to taky sekavy zvuk,,ale hry idu v poriadku..vopred dakujem

PoslaťNapísal: 26 Jan 2012, 19:27 
Moderátor
Obrázok užívateľa

Je to normalne, cita s BD disku.

PoslaťNapísal: 26 Jan 2012, 20:21 
Užívatel

ok vdaka..cize nemam si stym robit starosti..je to teda normalne ked mechanika vydava tie sekave zvuky..

PoslaťNapísal: 28 Jan 2012, 08:47 
Užívatel

Zdravím ľudia . Potrebujem pomôcť ohľadom kúpi PS3 . Vôbec sa do toho moc nerozumiem, viem o tom , že existujú rôzne verzie či ako .Určite by som chcel tú najlepšiu verziu , aká je momentálne na trhu ,viete mi pomôcť ? Ja sa do toho nerozumiem. Tak isto by som sa chcel opýtať či vlastne keď si dokúpim potom druhý ovládač ,či mi bude pasovať do tej konzoly, lebo sa snažím nájsť akciu s dvoma ovladačmi , čo sa mi nedarí. Ďakujem za pochopenie ľudia :)

Stránka 1 z 2 [ Príspevkov: 12 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť